herbal mix

Our herbal tea blends for true moments of relaxation.

Experience intensive and exquisite tea specialties of the highest organic quality! Take in the taste of different herbs and enrich your tea enjoyment. Enjoy your herbal tea blend to the fullest and make the most of every moment!

85 products

Salus Cistus Tee 100g Bio
Sale price: 6,23 € Regular price:7,33 € Unit price: 62,30 €/kg
Salus Cistus tea 100g organic
-15%
Salus Bio-Frauen-Tee 15 Filterbeutel
Price: 3,16 € Unit price: 117,04 €/kg
Salus organic women's tea 15 filter bags
Salus Cistus Tee Bio 15 Filterbeutel
Price: 3,59 € Unit price: 149,58 €/kg
Salus Cistus Tea Organic 15 filter bags
Salus Tea Organic Advent Calendar (24 filter bags)
Price: 4,69 € Unit price: 100,86 €/kg
Salus Tea Organic Advent Calendar (24 filter bags)
Sold Out
Salus Bauerngarten Morgentee Bio 30g
Price: 3,95 € Unit price: 131,67 €/kg
Salus farm garden morning tea organic 30g
Salus Wermut Tee Bio 15 Filterbeutel
Sale price: 2,56 € Regular price:3,01 € Unit price: 142,22 €/kg
Salus vermouth tea organic 15 filter bags
-15%
Salus Kraft der Natur Cistus Salbei Kräutertee Bio 15 Filterbeutel
Sale price: 3,22 € Regular price:3,79 € Unit price: 126,27 €/kg
Salus power of nature Cistus sage herbal tea organic 15 filter bags
-15%
Herbaria Für Dich - Frauentee 15 Filterbeutel Bio
Sale price: 3,78 € Regular price:3,79 € Unit price: 168,00 €/kg
Herbaria For You - Women's Tea 15 Filter Bags Organic
-0%
Herbaria-Kamillen-Tee 15 Filterbeutel Bio
Price: 2,98 € Unit price: 114,62 €/kg
Herbaria Camomile Tea 15 filter bags organic
Herbaria Lindenblüten 75g Bio
Sale price: 5,26 € Regular price:5,99 € Unit price: 70,13 €/kg
Herbaria Linden Blossoms 75g Bio
-12%
Salus Minz-Trio (bio) 15 Filterbeutel
Price: 3,95 € Unit price: 15,49 €/100g
Salus mint trio (organic) 15 filter bags
Salus mint herbal tea organic 15 filter bags
Sale price: 3,37 € Regular price:3,95 € Unit price: 132,16 €/kg
Salus mint herbal tea organic 15 filter bags
-15%
Salus Mate-Tee Grün 100g Bio
Price: 3,70 € Unit price: 37,00 €/kg
Salus Organic Green Mate Tea 100g
Sonnentor Griechischer Bergtee (40g) bio
Price: 5,28 € Unit price: 132,00 €/kg
Sonnentor Greek Mountain Tea (40g) organic
Herbaria Thymian Tee 75g Bio
Sale price: 4,17 € Regular price:4,99 € Unit price: 55,60 €/kg
Herbaria Thyme Tea 75g Organic
-16%
Salus Gutmorgen herbal tea organic 15 filter bags
Sale price: 3,29 € Regular price:3,95 € Unit price: 109,67 €/kg
Salus Gutmorgen herbal tea organic 15 filter bags
-17%
Herbaria Stimmgold Tee 15 Filterbeutel Bio
Sale price: 3,78 € Regular price:3,79 € Unit price: 157,50 €/kg
Herbaria Stimmgold Tea 15 filter bags organic
Sold Out -0%
Herbaria Schafgarbenkraut 100g Bio
Sale price: 4,83 € Regular price:5,29 € Unit price: 48,30 €/kg
Herbaria Yarrow herb 100g organic
-9%
Herbaria-Salbei-Tee Bio 15 Filterbeutel
Price: 3,59 € Unit price: 119,67 €/kg
Herbaria Sage Tea Organic 15 filter bags
Salus Kleinblütiges Weidenröschen, Kräutertee Bio 15 Filterbeutel
Sold Out
Sonnentor Basen KräuterTee (lose - 50 Gramm)
Price: 4,09 € Unit price: 81,80 €/kg
Sonnentor Basen Herbal Tea (loose - 50 grams)
Herbaria Ruhig & Gut Tee 15FB Bio
Sale price: 3,78 € Regular price:3,79 € Unit price: 157,50 €/kg
Herbaria Quiet & Good Tea 15FB Organic
-0%
Herbaria In Balance Tee 15 Filterbeutel Bio
Sale price: 3,78 € Regular price:3,79 € Unit price: 157,50 €/kg
Herbaria In Balance Tea 15 filter bags organic
Sold Out -0%
Herbaria Bio Tee Rose Minze 20g
Sale price: 4,98 € Regular price:5,49 € Unit price: 249,00 €/kg
Herbaria Organic Tea Rose Mint 20g
-9%
Salus Gutnacht-Kräutertee Nr. 33 /15 Filterbeutel
Sale price: 3,13 € Regular price:3,95 € Unit price: 115,93 €/kg
Salus Goodnight Herbal Tea No. 33 /15 filter bags
-21%
Herbaria Warme Mitte Tee 15 Filterbeutel Bio
Sale price: 3,78 € Regular price:3,79 € Unit price: 157,50 €/kg
Herbaria Warm Middle Tea 15 filter bags organic
-0%
Salus Happiness Tea Organic 75g
Price: 4,99 € Unit price: 66,53 €/kg
Salus Happiness Tea Organic 75g